کتـاب «امام علی (علیه السلام) و عدالت اجتماعی» به کوشش حجت الاسلام و المسلمین دکتر حمیدرضا مطهری

کتـاب «امام علی (علیه السلام) و عدالت اجتماعی»  بـه همـت پژوهشـکده تاریخ و سیره اهل بیت (علیهم السلام) پژوهشـگاه علـوم و فرهنـگ اسـلامی منتشـر شـد.
کتـاب «امام علی (علیه السلام) و عدالت اجتماعی» که به کوشش حجت الاسلام و المسلمین دکتر حمیدرضا مطهری منتشر شده در بردارنده مقالاتی دربارة عدالت در حوزه اجتماعی است.
عدالت یکی از عناصر حیاتی زندگانی بشر است که همواره مورد توجه معصومان (علیهم السلام) بوده؛ به تبع عدالت در سیره معصومان (علیهم السلام) از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. این مهم در روش و منش امیرالمؤمنین علی(علیه السلام) در عصر حکومت و پیش از آن از برجستگی خاصی برخوردار است و تبیین آن در عصر حاضر می‌تواند راهگشای بسیاری از مشکلات و مانعی در برابر ناهنجاری‌های اجتماعی باشد.
کتاب حاضر دارای 776 صفحه و در بردارنده بیست و سه مقاله است که به این موضوع پرداخته و در همایش «امام علی (علیه السلام) الگوی عدالت و معنویت برای جهان امروز» ارائه گردیده است. تلاش نویسندگان بر آن است گوشه‌ای از عدالت اجتماعی در سیره امام علی (علیه السلام) را نشان دهند.
منبع:پژوهشکده تاریخ و سیره اهل بیت (علیهم السلام)

تاریخ خبر: 1399/12/6 چهارشنبه
تعداد بازدید کل: 723 تعداد بازدید امروز: 1
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ

پربازدید‌ترین مطالب

مطالب مرتبط

پربازدید‌ترین مطالب

مطالب مرتبط
[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 724

آدرس: قم - میدان شهدا - خیابان معلم   پژوهشکده تاریخ و سبره اهل بیت (علیه السلام)
تلفن: 31156735- 025
31156926 - 025
ایمیل: history@isca.ac.ir

ایتا
پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)

پ‍ژوهشكده تاريخ و سيره اهل بيت عليه‌السلام-پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي
مجری سایت : شرکت سیگما