برگزاری جلسه فصلی

سومین جلسه فصلی اعضای پژوهشکده تاریخ و سیره اهل بیت علیهم السلام در سال 1398 برگزار شد

در این جلسه که روز دوشنبه یکم مهرماه و با حضور اعضای پژوهشکده برگزار گردید، حاضرین در جلسه نظرات و پیشنهاداتشان را در خصوص وضعیت فعلی و فعالیت های آتی پژوهشکده مطرح کردند.

سومین جلسه فصلی پژوهشکده تاریخ و سیره اهل بیت علیهم السلام در سال 1398 برگزار شد. در این جلسه که روز دوشنبه یکم مهرماه و با حضور اعضای پژوهشکده برگزار گردید، حاضرین در جلسه نظرات و پیشنهاداتشان را در خصوص وضعیت فعلی و فعالیت های آتی پژوهشکده مطرح کردند.

در ابتدای جلسه، حجت الاسلام دکتر مطهری در رایطه با مواردی مانند حضور جدی اعضا در فضای مجازی و ارائه سوابق علمی ترجمه شده به زبان های انگلیسی و عربی جهت بارگذاری در سایت پژوهشکده تأکید کردند. ایشان همچنین از حضار خواستند در صورت مشاهده اشکالات و نارسائی هایی در سایت پژوهشکده آن را به مسئول سایت اطلاع دهند.

رئیس پژوهشکده تاریخ و سیره در بخشی دیگر از صحبت هایشان از مدیران گروه ها خواستند تا بروشور مربوط به گروه خود را در سایت بروزرسانی کنند. همچنین به این نکته اشاره کردند که هر کدام از اعضای هیات علمی می توانند یک کانال مستقل داشته باشند تا در مورد فعالیت های علمی خودشان اطلاع رسانی کنند.

دکتر مطهری در ادامه هم به برگزاری همایش حسن عسکری علیه السلام در سال جاری اشاره کرده و اعلام کردند که هر کدام از اعضاء که مایل به تألیف و ارسال مقاله به دبیرخانه همایش هستند مهلت ارسال مقاله دارند.

پس از سخنان رئیس پژوهشکده، حجت الاسلام ذاکری مدیر گروه سیره اهل بیت علیهم السلام به مفید بودن برگزاری کارگاه هایی برای آموزش نرم افزارهای پژوهشی اشاره کرده و خواستار برگزاری گسترده تر این نوع کارگاه ها شدند.

حجت الاسلام رزاقی مدیر گروه تاریخ تشیع و سرپرست اداره پژوهش پژوهشکده هم بر لزوم بذل دقت در زمان تکمیل تایم شیت ها توسط اعضای پژوهشکده تاکید کردند.

آقای دکتر فلاح زاده نیز خواستار تعامل بیشتر اعضای پژوهشکده در فضای حقیقی و مجازی برای رفع مشکلات مختلف شدند.  

سپس آقای حسن پور به لزوم اعطای امتیازاتی برای نیروهای اجرایی پژوهشکده که به کارهای علمی نیز اشتغال دارند تأکید کردند.

در ادامه این جلسه حجت الاسلام نورمحمدی استفاده از نرم افزار one note را در زمینه فیش برداری برای تحقیقات به اعضای هیات علمی و محققان توصیه کرده و برخی قابلیت های این نرم را برشمردند. همچنین ایشان از طولانی بودن مراحل تصویب طرح ها در بخش فرآیندهای پژوهشی ابراز گلایه کردند.

آقای دکتر صفری با اشاره به وجود کاستی هایی در سایت پژوهشکده، خواستار بروز رسانی و پویاتر شدن این سایت شدند و همچنین آمادگی اعضای دانشنامه اهل بیت علیهم السلام را برای همکاری در زمینه اطلاع رسانی اخبار دانشنامه به مسئول سایت اعلان کردند.

حجت الاسلام مقدسی هم با اشاره به وجود شبهات فراوان درباره مذهب تشیع در فضای مجازی بر تشکیل یک بانک اطلاعاتی مناسب برای رجوع در مواقع مورد نیاز تأکید کردند.

.

منبع:اختصاصی پژوهشکده تاریخ و سیره اهل بیت علیهم السلام
كلمات كليدي : جلسه فصلی , پژوهشکده تاریخ و سیره

تاریخ خبر: 1398/7/1 دوشنبه
تعداد بازدید کل: 303 تعداد بازدید امروز: 2
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ

پربازدید‌ترین مطالب

مطالب مرتبط

پربازدید‌ترین مطالب

مطالب مرتبط
جلسه مشترک اداره فناوری اطلاعات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با اعضای پژوهشکده تاریخ و سیره برگزار گردید
نشست «عدالت در تاریخ» با حضور جمعی از عدالت پژوهان در سالن کنفرانس مرکز همایش های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد
کرسی ترویجی «اهل بیت علیهم السلام در آثار مفسران اندلس» با ارائه حجت الاسلام دکتر مطهری برگزار می گردد
کتاب دو جلدی «تاریخ اجتماعی فکری  شیعه اثناعشری در هند» - سال 1396
کتاب دو جلدی «مذهب شیعه؛ تاریخ اسلام در ایران و عراق» - سال 1395
  • 1397/10/15 شنبه مذهب شیعه کتاب دو جلدی «مذهب شیعه؛ تاریخ اسلام در ایران و عراق» - سال 1395
    این کتاب دو جلدی توسط آقایان عباس احمدوند و محمد قزوینی نظم آبادی ترجمه شده و در اختیار علاقه مندان به مطالعات خاورشناسان درباره مذهب تشیع قرار گرفته است. در این اثر مباحثی مانند مسئله جانشینی پیامبر (ص)، وقایع دوران ائمه علیهم السلام، زیارت گاه های شیعی، عقاید و کتاب های شیعیان مورد بررسی دونالدسن قرار گرفته است.
[Control]
تعداد بازديد اين صفحه: 304

آدرس: قم - میدان شهدا - خیابان معلم   پژوهشکده تاریخ و سبره اهل بیت (علیه السلام)
تلفن: 371160 - 025  داخلی 1305
ایمیل: history@isca.ac.ir

ایتا
پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)

پ‍ژوهشكده تاريخ و سيره اهل بيت عليه‌السلام-پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي
مجری سایت : شرکت سیگما